Dziękuję nauczycielu

Zebraliśmy dla Was wiele najbardziej oryginalnych słów wdzięczności dla nauczyciela z głębi naszych serc. Dobre słowa płynące z serca sprawią, że dzień drogiej osoby będzie radosny i niezapomniany.

Drogi (imię), jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za wszystko, co zrobiłeś dla swoich podopiecznych. Zawsze będziemy pamiętać o Twojej pracy i opiece nad dziećmi. Bez wrażliwego przewodnictwa i talentu pedagogicznego byłoby znacznie trudniej wychować tak mądre i życzliwe dzieci, jakimi są teraz. Dziękuję, bez przesady jesteś najlepszym nauczycielem!

Mój nauczycielu, jesteś moim przyjacielem. Dziękujemy za uczenie nas czegoś nowego i interesującego każdego dnia, pomaganie i kochanie nas jak Twoje dzieci.

Pierwszy nauczyciel daje nam początek dalszej nauki i wiedzy. Pierwszy nauczyciel uczy nas interakcji ze sobą, komunikowania się, odczuwania ludzi. Dałeś nam pierwszą wiedzę, pierwsze lekcje etykiety. Doświadczyliśmy z Wami pierwszych telefonów, pierwszych wystąpień publicznych, pierwszej wiedzy i pochwał. Dziękuję!

W tym dniu nie jesteśmy tylko absolwentami. Można nas porównać do piskląt z rozpostartymi skrzydłami i gotowymi do lotu. Ta akcja jest dziś niestety obserwowana zarówno przez rodziców, jak i nauczycieli. W końcu dzisiaj zaczęło się odliczanie naszego dorosłego życia. Teraz będziemy musieli podejmować własne decyzje, planować własne życie. Ale to jest nasza ścieżka. Ale nigdy byśmy nie doszli do takiego wniosku, gdyby nie towarzyszył nam mądry mentor, nasz dzielny kapitan.Dlaczego odważny? Tak, bo z nami nie było łatwo. Każdy z nas może być dobry indywidualnie, ale otrzymałeś nas w zestawie. Mimo to udało Ci się stworzyć zgrany zespół. To wszystko dzięki Twojemu ludzkiemu ciepłu, szczerości, otwartości, doświadczeniu i mądrości. Dziękuję bardzo za ten wkład w nasze życie!

Drogi nauczycielu, w imieniu całego zespołu rodzicielskiego, pragnę wyrazić moją szczerą wdzięczność za tak ogromny wkład w nasze dzieci. Twój temat jest podstawą wszystkiego. Bardzo się cieszymy, że nasze dzieci dostały takiego nauczyciela jak Ty. Dziękujemy za wzbudzenie chęci do nauki i przyjęcie tak odpowiedzialnego podejścia do swojej pracy.

Od wszystkich absolwentów, których musiałeś znosić przez tyle lat, gratulacje, nasi cudowni nauczyciele. Serdecznie dziękuję za pracę i wiedzę, którą w nas zainwestowaliście. Zdarzało się, że powodowaliśmy u Ciebie frustrację, a może nawet obraziliśmy. Niemniej jednak nie przeszkadza nam to docenić Cię i zapamiętać każde słowo, które do nas wypowiedziałeś. Dziękuję, że nas kochasz, wspierasz i udzielasz nam tak wspaniałych rad. Przeprowadzimy je przez całą drogę życia. Dziękujemy za podzielenie się z nami tym, co wiesz. Aby każde twoje słowo było wypełnione specjalnym znaczeniem. Dla nas to bardzo cenne. Pomogłeś każdemu z nas wybrać właściwy kierunek. Tylko dzięki Tobie wiemy, którą drogą iść.Wesołych świąt, drodzy nauczyciele! Dzięki za wszystko!

Drogi nasz człowieku! Minęło wiele lat odkąd zacząłeś uczyć nas pilnego pisania, dodawania liczb, czytania naszych pierwszych prac. Teraz już dojrzeliśmy, staliśmy się piękni, silni i co najważniejsze – mądrzy. Dziś ostatni dzwonek szkolny zabrzmi dla nas osobiście, a potem będziemy musieli wkroczyć w drzwi dorosłego, samodzielnego życia. Dla każdego z nas okaże się to inaczej. Ale jedno wiemy na pewno – będziemy chodzić z honorem. W końcu włożyłeś w to tyle wysiłku. Nie mamy prawa Cię zawieść. Często mało spałeś, bo sprawdzałeś nasze bazgroły, mniej uwagi poświęcałeś własnej rodzinie, aby znów być z nami, dzieliłeś się z nami ciepłem serca, spędzałeś swoje komórki nerwowe. A wszystko po to, abyśmy mieli okazję stać się godnymi ludźmi. Ale dzisiaj absolwenci ci dziękują, nawet za dwójki, którymi nas od czasu do czasu karzesz. Na zawsze zachowamy w naszej pamięci to, co zrobiłeś.

Drogi pierwszy nauczycielu! Chcemy z całego serca podziękować za to, że z sukcesem utorowaliście naszym dzieciom drogę do wiedzy i wielkich odkryć, za Waszą cierpliwość, wyrozumiałość, dobre serce, wrażliwość i profesjonalizm. Życzymy, abyś kontynuował swoją działalność bez utraty statusu szanowanej osoby i wielkiego mistrza swojego rzemiosła!

Nauczyciel to niesamowita osoba. Nie ma innego zawodu, w którym pracownik poświęcałby całe swoje dni innej rodzinie poza swoją. A przecież każde dziecko, które znajdzie się pod Twoją opieką, automatycznie staje się Twoje. Ale czas jest bezlitosny. A teraz nie jesteśmy już tymi dziećmi, ale dorosłymi, samowystarczalnymi ludźmi, którzy dzisiaj kończą szkołę. Musimy wejść na drogę życia. Ale to nie znaczy, że zapomnimy lekcji, których nas nauczyłeś. A kawałek Twojego ciepła zawsze ogrzeje serce każdego z nas, jesteś naszym drogim nauczycielem. Naprawdę chcielibyśmy, abyś stał się najszczęśliwszą osobą na ziemi. Zasługujesz na to. W końcu, jak trudno jest czasem edukować i wychowywać trudne dzieci takie jak my. Nawet w odpowiedzi na nasze wybryki zawsze odpowiadałeś nam przyjaźnią. Teraz chcemy Ci odwdzięczyć się naszą wdzięcznością! Nie odmawiaj nam, przyjmij nasze podziękowania!

Lata temu zacząłeś uczyć nasze córki i synów, jak starannie rysować patyki i haczyki, jak dodawać i odejmować oraz jak czytać ich pierwsze książki. A teraz stoją przed nami dorośli chłopcy i dziewczęta, piękni, silni i co najważniejsze mądrzy.

Nasz ukochany nauczyciel, bardzo dziękujemy za opiekę, wskazówki, umiejętności i ciężką pracę pedagogiczną! Nie można znaleźć bardziej taktownego, uprzejmego, inteligentnego, uczciwego, mądrego i życzliwego nauczyciela.Jesteśmy z Tobą bardzo szczęśliwi, dziękujemy za wysiłek i próby nauczania i wychowania, za miłość do dzieci i oddanie pracy! Życzymy sprytnym uczniom i dobrym rodzicom!

Z całego serca bardzo dziękuję za twoją pracę, za cierpliwość, za umiejętność odnajdywania talentu w każdym dziecku, za wysiłek, za wsparcie . Serdecznie życzę zdrowia, pomyślności, silnych sił i wspaniałego nastroju. Niech każdy dzień otwiera coś nowego i dobrego nie tylko dla Twoich uczniów, ale także dla Ciebie, nawet latem i zimą, a wiosną i jesienią Twoje życie będzie jasne, wesołe i interesujące.

< /div>

Zdrowy umysł w zdrowym ciele! Nasz ukochany nauczyciel wychowania fizycznego opowiadał nam o tym nie raz. To my przez wiele lat byliśmy dla nas, Waszych absolwentów, przykładem pracowitości i determinacji. Dziękujemy za ściganie nas na stadionie, ciągłe mówienie o zdrowym stylu życia, zachęcanie nas do nieustannego dążenia do zwycięstwa i jak najlepszych wyników!

W imieniu rodziców naszej klasy chcemy wyrazić naszą wdzięczność i uznanie za ciężką pracę. Dziękujemy za wzięcie w ręce naszych dzieci pierwszego września, prowadzicie je przez krainę wiedzy, każdego dnia otwierając nowe horyzonty!

Pierwszego nauczyciela nie da się zapomnieć. Chcemy Ci podziękować, że wiesz, od czego zacząć, kiedy byliśmy szkoleni. Zainteresowałeś nas i dałeś nam pierwszą wiedzę. Chętnie chodziliśmy do szkoły, aby nauczyć się liczyć, pisać i czytać. Dziękujemy za ciepłą atmosferę w klasie i życzliwy stosunek do nas.

Drogi pierwszy nauczycielu, gratulujemy ukończenia szkoły! Życzymy zakochania się w nauczaniu, wiary w swoich uczniów i nowych osiągnięć! Niech dni szkoleniowe naładują się pozytywami, wniosą nowe pomysły, ustawią życiowe poprawki, sprawią, że pomyślisz o najważniejszej rzeczy, pozwolą ci się w pełni zrelaksować, usystematyzować, odnowić, zachwycić, dać „chleb” wiedzy, nagrodzić mądrością, obdarzać doświadczeniem. Dla nas jesteś najlepszym, kompetentnym, zaradnym, nieocenionym nauczycielem.

Przyjmij nasze podziękowania za serce, życzliwość i inteligencję. Za obdarowanie nas swoją miłością, wiedzą, cierpliwością i duszą bez śladu. Niech każdy z Twoich uczniów nigdy nie zapomni tego, co zrobiłeś dla niego i jego przyszłości.

Nauczyciel! Z całego serca dziękujemy za wiedzę i wspólne doświadczenie, za wrażliwy stosunek do nas i indywidualne podejście do każdego, za ciepło i zrozumienie.

Dzięki komu wychodzimy ze szkoły silni, szybcy, zwinni? Oczywiście jest to zasługa naszego szanowanego nauczyciela wychowania fizycznego. Zawsze wierzyłeś w nas i wspierałeś nas. Dziękuję za nauczenie mnie biegania przełajowego, skoku w dal z miejsca iz biegu, pompek, podciągnięć, skakanki. Życzymy doskonałego zdrowia i niewyczerpanego optymizmu w pracy!

Nasz drogi pierwszy nauczyciel! Po tylu latach wszyscy pozostajemy twoją ulubioną klasą, a ty na zawsze pozostaniesz naszym ulubionym pierwszym nauczycielem. Z głębi serca dziękujemy Ci, że wziąłeś nas pod swoje skrzydła, rozgrzewając nas swoją pieszczotą i troską, zawsze wspierając nas we wszystkim. Życzymy długiego życia i rozwoju zawodowego!

Z całego serca wzruszające słowa wdzięczności dla nauczyciela

Dziękuję nauczycielowi

Dzisiaj chcemy wyrazić naszą wdzięczność nie tylko za to, że byliście doskonałymi nauczycielami, ale także za to, że staliście się naszymi przyjaciółmi, mentorami i dobrymi doradcami. jest tam … Byliście praktycznie członkami naszych rodzin. Wielu z nas rzadziej komunikowało się z bliskimi niż z nauczycielami. Żałujemy, że dzisiaj nie widzieliśmy Cię po raz ostatni! Dlatego nie mówimy „Do widzenia!” do widzenia! ”

Dzisiaj jest dzień, na który czekaliśmy. Dziś opuszczamy mury naszej rodzimej szkoły. Ale wraz z oczekiwaniem na coś nowego czujemy niesamowity smutek. W końcu zostawiamy za sobą życie szkolne, które było pełne sukcesów, porażek, osiągnięć, błędów. Rozstajemy się z prawdziwymi przyjaciółmi i pomocnikami – naszymi nauczycielami. Wybacz nam, że czasami denerwujesz Cię swoim zachowaniem, nie odrabianiem lekcji, rysowaniem na biurkach, oszukiwaniem na testach. Naprawdę doceniamy twoją pracę, twoje wysiłki i wysiłki.Dziękuję, że jesteście przyjaciółmi, doradcami, mentorami, a czasem nawet prawie rodzicami. Życzymy rozwoju kariery, dobrego samopoczucia rodziny, pracowitych studentów! Dzięki za wszystko!

Tak wiele obejmuje tylko jedno słowo i tylko jedną osobę – nauczyciela. Synonimami tego słowa są pojęcia przyjaciela, mentora i towarzysza. Dokładniej nie możesz powiedzieć! W swoim świecie zachowujesz wiedzę i wartości życiowe, które z roku na rok przekazujesz młodszemu pokoleniu. Dlatego z całego serca chcemy Wam podziękować za tak trudną, a czasem bardzo ciężką pracę. Oczywiście trudno w to uwierzyć, ale ci dorośli przed tobą to wczorajsze dzieci. Dla nas nadszedł ten uroczysty moment, kiedy stanęliśmy na progu nowego życia. A w momencie rozstania, jak nigdy dotąd, chciałbym wyrazić wdzięczność za cierpliwość i uwagę. Dopiero teraz zdajemy sobie sprawę, jaką pracę musiałeś wykonać. I to nawet trochę smutne, że tego nie doceniliśmy i wcześniej tego nie zauważyliśmy! W każdym razie za wszystko dziękujemy! Do widzenia!

Drodzy pracownicy szkoły nr 10! Dziękuję wszystkim za dorastanie w atmosferze życzliwości i pozytywności. Serdecznie dziękujemy, że uczęszczanie do szkoły było ciekawe, przyjemne, spokojne i nie przerażające. Za Twoje miłosierdzie i wyrozumiałość dla naszych błędów – szczególne podziękowania. Bardzo Cię szanujemy, kochamy i mamy nadzieję, że zapamiętasz nas miłym słowem.Życzymy pomyślności, powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach, realizacji wszystkich planów i niezniszczalnego zdrowia! Życzymy szkole, aby jej nauczyciele i uczniowie byli ze siebie dumni nawet wiele lat po rozstaniu!

Twoja praca jest naprawdę bezcenna, ponieważ jest dedykowana dzieciom. Rodzice, przynosząc swoje dzieci do szkoły za rękę 1 września, ufają swojemu nauczycielowi ze szkoły podstawowej. Ale to jest najcenniejsza rzecz, jaką mamy. Dziękujemy za uważne obserwowanie naszych dzieci, uczenie ich, dawanie im swojej miłości!

Nadszedł moment, na który czekaliśmy. Rozbrzmiewa w naszych sercach uroczystą melodią. Jednocześnie jesteśmy smutni i pełni żalu. Opuszczamy mury naszej rodzimej szkoły. Te lata się nie powtórzą i nie ma możliwości ich zwrotu. W przeszłości pozostały wspaniałe lata szkolne, kiedy wybaczono nam nasze czyny, zaakceptowano błędy; kiedy zawsze starali się zrozumieć i pomóc, uczyć i wspierać. Dla nas szkoła to nie tylko miejsce, w którym otrzymywaliśmy wiedzę. To naprawdę nasz drugi dom. Nawet jeśli brzmi to banalnie. A ty, nasz drogi nauczycielu, stałeś się dla nas prawie jak członek rodziny. Najczęściej nie rozumieliśmy cię i gromadziliśmy urazę. Często cię nawet obrazili. Przepraszamy za to. Byliśmy wtedy głupimi dziećmi. Zawsze tam byłeś. I nie tylko uczyć pisać, liczyć i czytać. Nauczyłeś nas znacznie więcej – myśleć, myśleć, być odpowiedzialnym za nasze działania, analizować. Dziękuję bardzo za to!

Czas się pożegnać i oczywiście jest to smutne. Szczególnie trudno pożegnać się z wychowawcą klasy, osobą, która stała się dla naszych dzieci drugą matką. Nie sposób sobie wyobrazić, ile cierpliwości i siły zajęło nam, rodzicom, pomoc w wychowaniu dzieci. Zrobiłeś niemożliwe i byłoby zbrodnią odejść bez podziękowania. Dziękuję kochanie (imię)! Dziękuję, że nie tylko wykonałeś pracę, ale włożyłeś w nią swoją duszę. Jesteś bardzo miłą i sympatyczną osobą i dziękujemy Bogu, że byłeś nauczycielem w klasie 11.

W imieniu wszystkich rodziców uczniów klasy 9 pragnę podziękować wychowawcy klasy za życzliwość, troskę i umiejętność znalezienia wspólnego języka z dziećmi. Stałaś się dla uczniów drugą matką, bardzo cię kochają i bardzo szanują. Trudno nam, podobnie jak im, rozstać się z tak wspaniałą osobą, ale niestety życie toczy się normalnie i nadszedł czas, aby dzieci opuściły przytulne mury swojej rodzimej szkoły. Życzę Ci (imię) dobrego zdrowia i dobrych studentów. Niech każdego dnia będzie coś dobrego, a w sercu zawsze będzie ciepło.

Drogi nauczycielu! Serdecznie dziękujemy za pomoc naszym dzieciom w stawianiu pierwszych kroków w kraju wielkiej wiedzy i jasnej nauki! Dziękujemy za cierpliwość i ciężką pracę! Życzymy doskonałego zdrowia, osobistego szczęścia, szczerego szacunku i ciągłego optymizmu!

Na naszym balu maturalnym nie możemy nie pamiętać o niezwykle bystrej i życzliwej osobie – nauczycielu plastyki.Nauczyłaś nas używać pędzla, ołówków, by widzieć otaczające nas piękno i próbować je uchwycić. Na twoich lekcjach wypróbowaliśmy tak wiele technik rysowania, że ​​teraz czujemy się jak prawdziwi Van Goghs. Życzymy Ci, abyś przez całe życie szedł ramię w ramię z Tobą, aby Twój uśmiech był zawsze promienny, aby kreatywna iskra nie przestała iskrzyć w Twoich oczach!

Drogi nauczycielu, przyjmij moje serdeczne podziękowania za twoją pracę. Swoimi mądrymi radami, wrażliwym nastawieniem i uczciwymi instrukcjami pomogłeś dzieciom pokonać trudną ścieżkę zdobywania wiedzy. Życzymy dobrego zdrowia, profesjonalnych odkryć, żywotności, siły i wdzięcznych, reagujących studentów.

Drodzy nauczyciele! Proszę przyjąć naszą szczerą wdzięczność za to, że przez wiele lat dzieliliście się bezcenną wiedzą, czyniąc dla nas naukę nie tylko interesującą i pożyteczną, ale i przyjemną. Dziękujemy za wsparcie, dbałość o nasze sukcesy i porażki. Specjalne podziękowania za krytykę i złe oceny… pomogły nam się poprawić, stać się lepszymi i mądrzejszymi. Przykro nam, że się z Tobą rozstajemy, ale mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie. Wierzymy, że gdy dojdzie do nowego spotkania, będziemy mieli okazję zadowolić Państwa sukcesami życiowymi i zawodowymi! Serdecznie życzymy dobrego zdrowia, utalentowanych studentów i przyjemności z pracy!

W ten ciepły letni dzień wszyscy zebraliśmy się tutaj nie bez powodu. Dziś nasze dzieci i ich nauczyciele świętują ukończenie szkoły.Oczywiście każdy nauczyciel przyczynił się do edukacji naszych dzieci, ale przede wszystkim dziękuję wychowawcy klasy. To właśnie liderka zrobiła najwięcej dla uczniów klas 11/9, udzieliła im nie tylko wiedzy szkolnej, ale także prostych rad życiowych. Dzięki tej osobie wyrośli na życzliwych, uczciwych i przyzwoitych ludzi, za co bardzo jej dziękujemy!

My rodzice jesteśmy bardzo dumni, że nasze dzieci dostały tak doświadczonego i kompetentnego pierwszego nauczyciela. Pierwsze spotkanie z Wami rozwiało wszystkie nasze lęki, a na początku drugiego roku akademickiego dodano tylko pewność siebie i spokój. Dziękujemy za opiekuńczość naszych pociech, opiekuj się nimi, dbaj o ich dobre odżywianie. Życzymy dalszych sukcesów w pracy i zawsze postaramy się pomóc w organizacji zajęć pozalekcyjnych, wakacji szkolnych, konkursów itp.

Dziękujemy za możliwość przekazania dużej ilości wiedzy w krótkim czasie, za przygotowanie dzieci do pomyślnych egzaminów, za nauczenie ich nie bać się trudnych sytuacji.

< / dz>

W imieniu wszystkich rodziców chcemy podziękować za indywidualne podejście do każdego dziecka, ujawnienie umiejętności i talentów każdego z nich. Za twórczy sukces naszych dzieci, za radość z uczenia się nowych rzeczy, za pomoc w żuciu materiału.

Z całego serca dziękuję za ciężką, ale tak szlachetną pracę, cierpliwość, umiejętność słuchania! Twój talent do dogadywania się ze studentami i utrzymywania ich zainteresowania jest godny podziwu! Dziękujemy za wiedzę i codzienne poświęcenie!

Wychowawca klasy to bardzo ważna osoba w życiu każdego z nas. Nawet po wielu latach nasze dzieci zapamiętają Twoje rady i wskazówki. Otworzyłeś przed nimi coraz to nowe horyzonty, pomogłeś im przejść przez problemy i doświadczenia. To dzięki Wam stali się życzliwymi i sympatycznymi ludźmi. Dziękuję (imię) i nisko ukłon!

Nauczyciel! Jak wszechstronne jest to słowo! Ile w nim czułości i ciepła. Pragnę wyrazić moją wdzięczność. W końcu twoja praca jest bezcenna i szlachetna. Prowadzisz nas przez życie. Naucz nas, jak przetrwać na tym świecie, czyniąc nas ludźmi. Dobre zdrowie, słoneczne uśmiechy, bezchmurne niebo i twórcza inspiracja.

Pierwszy nauczyciel to osoba, która z każdym uczniem przechodzi przez pierwsze cztery lata szkolnego życia. Kładzie podstawy wiedzy, uczy czytać i pisać, wprowadza w świat i tworzy światopogląd w umyśle każdego dziecka

dziękuję nauczycielowi

Dziękuję nauczycielowi prozy

Z roku na rok wychowawczyni klasy inwestowała w swoich podopiecznych maksimum wiedzy i umiejętności. Dzięki jej pracy dzisiaj nasze dzieci mogą dostać się na najlepsze uczelnie w kraju. Nie tylko zrobiła (imię), udało jej się odpowiednio wyedukować uczniów swojej klasy.A co warte są spotkania pozalekcyjne, bo to oni pomogli klasie zjednoczyć się, a teraz uczniowie to nie tylko byli koledzy z klasy – to przyjaciele. Dziękuję za wszystko. Niech Twoje życie będzie wypełnione uśmiechem i szczęściem!

< /div>

Drogi nauczycielu, jesteś dla nas światłem w rozległej Krainie Wiedzy. Dziękuję za ciężką pracę!

Niech przeciwności Cię ominą i zachowaj uśmiech na twarzy w pracy!

Pierwszy nauczyciel… Ile podekscytowania i podziwu można usłyszeć w tych słowach… Zanim się zorientowaliśmy, nasi bojaźliwi pierwszoklasiści stali się pewniejszymi drugoklasistami. Dziękujemy naszej uroczej nauczycielce za włożenie wszystkich sił w udaną adaptację dzieci do szkoły. Jesteś jak promienne światło, za którym latają nasze pisklęta w ogromnej i nieznanej jeszcze Krainie Wiedzy. Życzymy niespożytej energii w pracy, spokoju w domu, zdrowia rodzinie i przyjaciołom, pomyślności finansowej! Dziękuję, kochanie!

Chcemy podziękować za nauczenie nas nie tylko wiedzy, ale także szkoły życia. Teraz wiemy, jak cieszyć się zwycięstwami, przyznawać się do porażek i uczyć się na naszych błędach.

Kłaniamy się Twojemu talentowi nauczycielskiemu.Do szkoły wróciliśmy już jako absolwenci, którzy postanowili się spotkać. Dałeś nam niezbędną bazę wiedzy, aby iść naprzód. Pamiętamy, jak cieszyliśmy się z nowych odkryć, baliśmy się testów i pracowaliśmy zespołowo. Dziękuję!

Nasz słodki i drogi nauczycielu, dzisiaj bardzo dziękujemy za wszystko, co dla nas robisz. Dzień po dniu dajesz nam kawałek siebie, dzielisz się swoją wiedzą, doświadczeniem życiowym, udzielasz mądrych rad i cennych wskazówek. To dzięki Twojej wytrwałości, wytrwałości i kreatywnemu podejściu do procesu uczenia się wielu z nas pokochało naukę. Obiecujemy nadal zachwycać Cię naszymi wynikami w badaniach, a także wzorowym zachowaniem!

Drogi nasz pierwszy nauczycielu, jesteś wiernym i życzliwym mentorem dla naszych dzieci, jesteś cudowną i cudowną osobą, jesteś doskonałym specjalistą. W imieniu wszystkich rodziców chcemy powiedzieć „bardzo dziękuję” za to, że nigdy nie zostawiasz żadnego z dzieci samych ze strachem i wątpliwościami, dziękujemy za zrozumienie i ciężką, ale bardzo ważną pracę!

< /div>

Chcemy powiedzieć, że wszyscy jesteście bardzo utalentowanymi i cierpliwymi ludźmi. Wybacz mi, że nasze dzieci czasami były nieskoordynowane i nieposłuszne. Otrzymali od ciebie niezbędną wiedzę, wyjaśnili cenne informacje i wyruszyli w dalszą podróż bez strachu, pewni siebie i celowi.

Nasza klasa zawsze czeka na poznanie świata. A wszystko dlatego, że nasza kochana nauczycielka robi wszystko, aby każdą lekcję zamienić w mini-wycieczkę lub wycieczkę. Życzymy, aby inspiracja i optymizm nigdy Cię nie opuściły, a uczniowie zawsze byli wdzięczni za ciężką pracę dydaktyczną!

Dziękujemy za zaszczepienie w nas miłości do książek!

Nasi drodzy nauczyciele! Dziękuję, że zawsze w nas wierzysz. Że swoim przykładem pokazali, jak trzeba żyć i przetrwać, nigdy się nie poddawać, spełniać marzenia i wytrwać w dążeniu do celu.

W tym uroczystym dniu chciałbym podziękować jednemu z najlepszych nauczycieli – naszej wychowawcy. Po prostu nie liczę wszystkich sytuacji, kiedy przyszedłeś na ratunek, udzieliłeś wsparcia, udzieliłeś rady, pomogłeś w każdy możliwy sposób. Dziękuję za to tysiąc razy! Kochamy, doceniamy i jesteśmy bardzo dumni z takiego nauczyciela!

Mój drogi nauczycielu, dziękuję, że jesteś dla mnie nie tylko nauczycielem, ale także mądrym doradcą, wiernym wsparciem i dobrym przyjacielem.Serdecznie dziękuję za wszystko, co udało ci się dla mnie zrobić, za responsywność i uczciwość, sprawiedliwość i wytrwałość. Dziękuję Ci. Życzę Ci, abyś zawsze pozostał taką otwartą, utalentowaną, wszechstronną, życzliwą osobą. Życzę również sukcesów w działaniach i spełnienia wszystkich życiowych marzeń.

Drogi nasz pierwszy nauczycielu, w imieniu wszystkich głęboko szanujących rodziców, prosimy o przyjęcie słów wdzięczności za wrażliwe i życzliwe serce, za troskę i cierpliwość, za twoje wysiłki i aspiracje, dla twojej miłości i zrozumienia. Bardzo dziękujemy za nasze szczęśliwe, mądre i wykształcone dzieci! W imieniu wszystkich rodziców Waszych uczniów dziękujemy za Waszą nieocenioną i odważną pracę, za indywidualne podejście do naszych dzieci, za życzliwą postawę i zrozumienie, za Wasz wysiłek i ekscytujące lekcje, za wspaniały nastrój i pierwsza ważna wiedza. Jesteś pierwszym nauczycielem naszych dzieci, osobą, która wyśle ​​je w dalszą podróż przez życie szkoły. Jeszcze raz dziękuję za życzliwość i wspaniałą pracę. Drogi nasz pierwszy nauczycielu, jesteś wiernym i życzliwym mentorem dla naszych dzieci, jesteś cudowną i cudowną osobą, jesteś doskonałym specjalistą i wspaniałym nauczycielem. W imieniu wszystkich rodziców bardzo dziękujemy za to, że nigdy nie zostawiacie żadnego z dzieci samych ze strachem i wątpliwościami, dziękujemy za zrozumienie i lojalność, dziękujemy za waszą ciężką, ale bardzo ważną pracę. Życzymy Ci, abyś nie tracił swoich zdolności i sił, życzymy Ci zawsze sukcesów w pracy i szczęścia w życiu.

Nie ma wystarczająco dużo słów wdzięczności, aby wyrazić całą moją wdzięczność jako nauczycielowi wielką literą! Dziękuję bardzo za to, co robisz i jak to robisz! Nie każdy ma szczęście mieć tak wspaniałego i kompetentnego nauczyciela, który wykonuje swoją pracę z duszą!

Drogi jesteś naszym nauczycielem! Generalnie taki dzień uważany jest za święto, ale jest nam trochę smutno. Przyjmij nasze podziękowania. Wziąłeś na siebie poważny ciężar odpowiedzialności – przez tyle lat pełniąc rolę naszego mentora. Dziękujemy za wszystkie rady i wiedzę, które od Was otrzymaliśmy. W tym momencie, kiedy opuszczamy mury naszej rodzimej szkoły, rozumiemy, że nigdy nie będziemy w stanie zapomnieć tych wszystkich szczęśliwych chwil, które tu się wydarzyły. Jest to możliwe tylko dzięki Twojej cierpliwości i wysiłkom. My, twoi absolwenci, staniemy się wspaniałymi ludźmi. W końcu każdy z nas ma coś wyjątkowego. Dzięki Tobie dostępne stały się dla nas nowe horyzonty i nowa wiedza. Dużo czasu zajmie zapamiętanie wszystkiego, co dla nas zrobiłeś. Chcielibyśmy powiedzieć w znacznie prostszy sposób – dziękujemy za wszystko!

Droga Mario Iwanowno! Cieszymy się, że nasz wychowawca był naprawdę fajny! Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego nauczyciela, dlatego z przykrością rozstajemy się z Tobą. Dziękuję za wsparcie i udział. Za dzielenie się z nami naszymi radościami i smutkami. Dziękujemy za znalezienie właściwych słów we właściwym czasie i za wiedzę na temat indywidualnego podejścia do uczniów. Możemy tylko życzyć, aby wszyscy ludzie, których spotykamy na drodze życia, byli tacy jak Ty. A Wam w imieniu tylko 9 klasy „B” życzymy łatwej drogi zawodowej, aktywnej długowieczności i zdolnych uczniów. Obyś zawsze był otoczony tylko wdzięcznymi, wyrozumiałymi, kochającymi i szanowanymi ludźmi!

Kochanie (imię), chciałbym podziękować za przeprowadzenie naszej klasy przez ciekawe i pouczające 11 lat życia. Dziękuję, że nigdy się nie poddajesz i masz żelazną cierpliwość. Wszystkim zgromadzonym tu rodzicom serdecznie życzymy zdrowia i sił do nauczania kolejnych pokoleń dzieci. Nigdy nie poznaj kłopotów i zmartwień. Powodzenia, (imię)!

Dzisiaj chcemy podziękować nauczycielowi sztuki, który stał się dla nas prawdziwym duchowym mentorem. Na twoich lekcjach nie tylko nauczyliśmy się rysować, nauczyliśmy się znajdować piękno w najprostszych przedmiotach. Dzięki Wam znamy wszystkie tajniki udanej martwej natury, malowniczego pejzażu i realistycznego portretu. Dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem i udzielenie cennych wskazówek! Dziękuję za pochwałę i krytykę!

Jasne słowa podziękowania nauczycielowi do łez

Najlepsze
słowa wdzięczności dla nauczyciela, z głębi serca

Drogi Nauczycielu! Dziękujemy za trudną codzienność, kiedy dzień po dniu napełniałeś nasze głowy wiedzą i nieocenioną praktyką. Jesteś mistrzem swojego rzemiosła. , Waszych uczniów, postaramy się nieść ogień wiedzy dalej w życiu i zawsze będziemy Was wspominać z wdzięcznością!

Ukochany nauczycielu, dziękuję za bycie naszym przyjacielem, za miły uśmiech i czuły wygląd. Jesteśmy bardzo podekscytowani, aby usłyszeć wszystko, co masz do powiedzenia. Niech promienie słońca zawsze Cię rozweselają, a my zachwycimy Cię naszymi zwycięstwami i osiągnięciami!

Dziękujemy za ciepło, życzliwość i miłość, którą obdarzyłeś nasze dzieci. Dziękuję, że jesteś drugą matką, przyjacielu. Dziękuję za cenną wiedzę, umiejętności, które zaszczepiłeś w swoich podopiecznych, za garść sprawdzonych zeszytów, piątki i czwórki – dziękujemy za uczciwość, zrozumienie każdego dziecka i nauczenie kochania życia. Nauczyłem się żyć! Niech kochające dzieci zawsze Cię otaczają, a miłość do pracy nie zniknie. Dziękujemy za bycie częścią naszego życia.

Dzieci często nazywają swojego pierwszego nauczyciela drugą matką. I nie bez powodu, bo dba o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, opiekuje się nimi cały czas, gdy są w szkole. Serdecznie dziękujemy za Twoją pracę, opiekę nad naszymi dziećmi, za uwagę i zrozumienie, za życzliwość i sympatię. Staliście się prawdziwym światłem przewodnim dla naszych dzieci.Dziękuję, że utorowałeś im drogę do zdobycia wyżyn wiedzy, za to, że Twoje bezcenne doświadczenie pomogło odkryć w każdym dziecku jego ukryte talenty i zdolności!

Dzisiaj żegnamy się ze szkołą i chcemy szczególnie podziękować naszemu pierwszemu nauczycielowi. Nauczyłeś nas pisać, czytać, nawiązywać przyjaźnie, szanować. Zainwestowałeś tyle wysiłku i pracy w każdego z nas, poświęciłeś tyle nerwów, że po prostu nie da się tego obliczyć. Twoja dusza jest pełna dobroci i miłości. Jesteś prawdziwym nauczycielem oddanym swojej pracy. Życzymy tylko wdzięcznym i pracowitym uczniom. Niski ukłon do ciebie. Zawsze będziemy wdzięczni za wszystko, co od Ciebie otrzymaliśmy!

Chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność. Dziękujemy za Twoją pracę. Za to, że każdego dnia oddajesz każdemu ze swoich uczniów kawałek siebie. Dajesz wiedzę, dzielisz się swoim doświadczeniem, zwracasz uwagę i na koniec oddajesz kawałek swojego serca. Dziękuję za profesjonalizm, wyjątkowe podejście do każdego dziecka, gigantyczną cierpliwość i odpowiedzialność. Życzymy zdrowia, powodzenia i pomyślności.

Drogi nasz pierwszy nauczycielu, w imieniu wszystkich głęboko szanujących rodziców, prosimy o przyjęcie słów wdzięczności za wrażliwe i życzliwe serce, za troskę i cierpliwość, za twoje wysiłki i aspiracje, dla twojej miłości i zrozumienia. Bardzo dziękujemy za nasze szczęśliwe, mądre i wykształcone dzieci!

Drogi nauczycielu! Dziękuję za twoją pracę, za miłość do wykonywanego zawodu, za życzliwość i zrozumienie. Dla nas nie jesteś tylko nauczycielem – jesteś mentorem, a to jest tak rzadkie w życiu.

Jakże szczęśliwi jesteśmy znowu razem, jako klasa, jak za dawnych czasów. Jak się cieszę, że znowu cię widzę – nasz drogi wychowawca klasy (imię nauczyciela)! I znowu rysują się zdjęcia z czasów szkolnych, kiedy byliśmy beztroscy, a Ty otworzyłeś nam drogę – drogę wiedzy, drogę do życia. Dziękujemy za całą ciężką i bezcenną pracę, za mądrość i wsparcie. To dla nas bardzo ważne dzisiaj. Dziękuję kochanie (imię nauczyciela)!

Dziś opuszczamy szkołę, zostawiając lekcje, przerwy, podręczniki… Zawsze będziemy pamiętać naszych drogich nauczycieli, ale pierwszego nauczyciela będziemy pamiętać ze szczególną czułością. To ona nauczyła nas czytać, pisać, być uważnym w klasie, zawsze osiągać swój cel, dążyć do najlepszego wyniku i z godnością akceptować porażkę. Dziękuję za wszystkie wysiłki i ciężką pracę!

Dziękuję, nauczycielu, za każdym razem, gdy czekałam na mądrą radę i miłe słowo, wierne wsparcie i odważne pożegnalne słowa, twoją wymagalność i pochwałę.Postaram się uzasadnić wszystkie Twoje oczekiwania, wiele w życiu osiągnę i udowodnię, że Twoje siły i wysiłki nie poszły na marne. Dziękuję!

Dzisiaj jest bardzo symboliczny dzień. W końcu jest to granica między naszym dzieciństwem a dorosłością. Jutro nie będziemy już uczniami. Dlatego też dziś jeszcze w tym statusie pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim nauczycielom, którzy towarzyszyli nam w szkolnej podróży. Bardzo dziękuję za wkład, jaki wnosicie do każdego z nas. Dziękuję za otrzymaną od Was wiedzę, za troskliwą postawę, za nieustanne wsparcie i wieczny bodziec. Dziękuję, że nie tracisz wiary w nas i zawsze pomagasz. Serdecznie pragniemy uzasadnić Twoje nadzieje i osiągnąć rezultaty, do których zawsze nas pobudzałeś. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystko! Obyś miał wiele, wiele lat przed nami! Szczęście, życzliwość i powodzenia, jesteście naszymi krewnymi! Nigdy Cię nie zapomnimy!

Chcemy podziękować nauczycielom za dzielenie się z nami wiedzą i doświadczeniem, za nauczanie, za ciekawe historie i za dzielenie się wiedzą z całym entuzjazmem i duszą.

< /div >

Dziękuję, wspaniały i miły nauczycielu za twoją pracę i wysiłek, za zrozumienie i życzliwość duszy, za prawdziwą wiedzę i wytrwałość, za miłe słowa i mądre rady, za wspaniały nastrój i Pomoc. Bądź szczerze szczęśliwy i zdrowy.

Twoja lekcja była dzisiaj szczególnie interesująca i zabawna.Dziękuję bardzo!

Miniony rok akademicki obfitował w trudności, nowe osiągnięcia i odkrycia. Nauczyciel języka angielskiego pomógł nam pokonać tę trudną drogę, za co wiele dzięki niemu. W tym roku zasób angielskich słów znacznie się poszerzył, wymowa stała się lepsza, a my zaczęliśmy popełniać jeszcze mniej błędów w mowie. Dziękuję, drogi nauczycielu!

Nasza droga! Dziś przytłaczają nas dwa uczucia jednocześnie: szczęście i smutek. Przykro nam, że musimy się z Tobą pożegnać! Bardzo chcielibyśmy, abyś w przyszłości również był blisko i zawsze pomagał podążać właściwą ścieżką. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za to, że zawsze okazując nam wiarę i nie poddając się nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Przepraszamy, że nie zawsze doceniamy Twoje wysiłki. I tak, kiedy w pewnym momencie dorośliśmy, żałowaliśmy, że czasami tak bardzo was denerwujemy swoim zachowaniem. Z natury jesteś prawdziwym nauczycielem i liderem. Życzymy Ci, abyś była nieskończenie szczęśliwa zarówno jako kobieta, jak i jako nauczycielka. Kochamy Cię jako osobę i wspaniałego nauczyciela. Dziękuję za mądrość i bezcenną wiedzę na wieki.

Angielski w Internecie, angielski w telewizji, angielskie piosenki… Nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole dokłada wszelkich starań, abyśmy my, uczniowie doskonale opanowali język obcy, który bez wątpienia przydają się w życiu każdej nowoczesnej osoby. Wprowadzasz nas nie tylko w obcy język, ale także w kulturę innych ludzi. Dziękuję za życzliwość, wrażliwość, stałą chęć pomocy! Życzymy nowych osiągnięć i zwycięstw na drodze życiowej, dobrego zdrowia i spokoju w rodzinie!

Dziękujemy za codzienne pośpiech do pracy, aby napełniać nasze głowy wiedzą, wszechstronnie rozwijać i przyzwyczajać nas do dorosłości. Twoja wiedza okazała się bardzo przydatna i zawsze pamiętamy o Tobie z wdzięcznością.

W imieniu całej klasy dziękuję za optymizm, kreatywne podejście do nauki i ciężką pracę!

Piękne słowa podziękowania dla nauczyciela prozy

Dziękuję nauczycielowi

Nadal nie zdecydowaliśmy, jaki to będzie dla nas dzień – smutny czy jeszcze radosny. Ty też jesteś trochę smutny. Nie wychodzimy tak po prostu ze szkoły, zostawiamy naszych nauczycieli, naszych mentorów i przyjaciół.Tak, tak chciałbym Cię nazwać po tych wszystkich latach.Jesteś dla nas prawdziwym wsparciem i gwiazdą przewodnią.Tylko dzięki Tobie otwierają się przedtem wspaniałe perspektywy nas. W naszej pamięci zawsze będzie miejsce na wspomnienia o tym, jak wiele dla nas zrobiono.Zawsze z wielką przyjemnością będziemy zaskakiwać i dzielić się naszymi sukcesami. Jeśli potrzebujesz pomocy, zawsze możesz liczyć na przyjazne ramię każdego z nas. Nie chcielibyśmy się z tobą rozstać. Na pewno Cię odwiedzimy i podzielimy się naszymi osiągnięciami. Dziękuję Ci. Do zobaczenia wkrótce! Twoi uczniowie!

Pierwszy rok w szkole minął szybko i niepostrzeżenie. Przyszliśmy do twojej klasy, drogi nauczycielu, jako nieśmiałe i nieinteligentne dzieciaki, a teraz z dumą nosimy za plecami torbę, przed rozpoczęciem lekcji układamy zeszyty, książki i ołówki. Jesteś naszym przyjacielem, z którym będziemy dorastać rok po roku. Życzymy uśmiechu, słonecznego nastroju, doskonałego zdrowia!

Wielu z nas wciąż pamięta pierwszy dzień w szkole, kiedy chowając się za ogromnym bukietem kwiatów poszliśmy za pierwszym nauczycielem na pierwszą lekcję w naszym życiu. Ten człowiek od czterech lat jest naszym przyjacielem, mentorem i pomocnikiem. Razem z nim chodziliśmy do kina, chodziliśmy na koncerty, spędzaliśmy wakacje szkolne. Dziękuję za wysiłek, pracę, uwagę i troskę!

Dziękuję, drogi nauczycielu, dziękuję za wiedzę, dobre rady, prawidłowe odpowiedzi na wszystkie moje pytania, za zrozumienie i ciepło duszy, za szczerość i uczciwość. Dzięki Wam wierzę w siebie i niestrudzenie dążę do realizacji swojego marzenia, pokonuję przeszkody na drodze do edukacji i wiem, że czeka mnie sukces. Dziękuję, życzę wielkich możliwości i sukcesów życiowych, zdrowia, dobrego samopoczucia i szczęścia.

Nigdy nie myślałem, że uczenie się równań matematycznych może być tak zabawne. Dziękuję za lekcję!

Chcę bardzo podziękować, miły i najlepszy nauczyciel. Z całego serca dziękuję za dzielną cierpliwość i wrażliwość duszy, za szczere zrozumienie i niezbędną pomoc, za właściwą wiedzę i wspaniałe słowa pożegnalne, za cudowne rady i wsparcie.

Chciałbym serdecznie podziękować nauczycielowi! Dziękuję za lekcje i wiedzę, które prowadzą nas w dorosłość. Za pomoc i opiekę, uwagę i wskazówki, za krytykę i dyskusję, za wsparcie i współudział. Jesteś wspaniałym nauczycielem! Bądź szczęśliwy!

Wspaniałej osobie i najlepszemu nauczycielowi dziękuję dzisiaj! Zawsze możesz liczyć, konsultować się, niczego się nie bojąc. Zawsze udzielisz rad i słów pożegnalnych. Takich nauczycieli jest bardzo mało, nie mówiąc już o ludziach. Dziękujemy, że jesteś tylko naszym nauczycielem!

Dziękujemy za profesjonalizm i poświęcenie w klasie!

Nasz ukochany nauczycielu, pozwól mi wyrazić moją wieczną wdzięczność w imieniu całej naszej klasy za twoją pracę. Znamy Cię od kilku lat i nie jesteś dla nas tylko nauczycielem, ale mądrym mentorem i oddanym przyjacielem. Każdego dnia jesteśmy przekonani o Waszym profesjonalizmie, o Waszym niestrudzonym pragnieniu przekazania nam, Waszym studentom jak największej wiedzy, aby przekazać Wasze doświadczenie, umiejętności i zdolności. Życzymy rozwoju osobistego, doskonałych relacji z zespołem, dobrego samopoczucia w rodzinie, a także dobrego zdrowia!

Dziękuję nauczycielom za ciężką pracę! Nowa wiedza, Twoje wsparcie, wiara w nas i skuteczne porady życiowe były dla nas bardzo ważne.

Dziękuję, wspaniały i miły nauczycielu, za twoją pracę i wysiłek, za zrozumienie i życzliwość duszy, za wiedzę i wytrwałość, za miłe słowa i mądre rady, za wsparcie i dobry nastrój . Bądź szczęśliwy i zdrowy!

Drogi pierwszy nauczycielu, dzisiaj, w dniu ukończenia szkoły, chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność za wsparcie, opiekę i cierpliwość. Życzymy, abyś pozostał tą samą silną, miłą, piękną, uczciwą, zaradną, ciekawą osobą. Niech szczęście, miłość i sukces zawsze będą z Tobą.

Nasi ukochani nauczyciele, nadszedł dzień, po którym nie będziemy już jak zwykle siedzieć przy biurkach, otwierać zeszyty, a dzwonek do nas nie zadzwoni. Jakoś nawet w to nie wierzę. W końcu 11 lat to dużo czasu. W rzeczywistości nosili go tak, jakby w ciągu kilku minut. Spędziłeś z nami te wszystkie lata.I to pomimo tego, że ciągle byliśmy niegrzeczni, bez końca podskakiwaliśmy, często zmienialiśmy nastrój i to, do czego po prostu nie doszliśmy. Dlatego przyjmij proszę nasze słowa wdzięczności za to, że nigdy nie myślałeś o poddaniu się, że zawsze wiedziałeś, z której strony się do nas zwrócić. Nauczyłeś nas kochać naukę i pomogłeś nam zdecydować o dalszej drodze. Otrzymana od Was wiedza stała się prawdziwym fundamentem całego naszego dalszego życia. Nigdy nie ośmielimy się o Tobie zapomnieć i będziemy Cię odwiedzać tak często, jak to możliwe. Obiecujemy, że będziesz z nas dumny!

Szczerze wierzymy, że wiedza i umiejętności otrzymane od Ciebie pomogą nam przynosić korzyści społeczeństwu, sobie nawzajem, nam samym i naszym bliskim! Dziękuję za radosne i pożyteczne lata, za naukę i twórczą działalność, za wsparcie i responsywność, za rygor i krytykę, za zrozumienie i niezrozumienie, za trudną pracę. Wybacz nam, że czasami nie spełniamy Twoich oczekiwań. Życzymy wszystkim wielu jasnych wydarzeń, radosnych wspomnień i niewyczerpanego zdrowia! Niech twoja praca nie pójdzie na marne, dobrobyt stale rośnie, a dobro wróci wielokrotnie zwielokrotnione!

Nasi drodzy nauczyciele, zostaliście naszymi drugimi rodzicami. Zainwestowałeś w nas całą swoją wiedzę, duszę i serce. Z niepokojem chcę podziękować za całą twoją pracę, za wszystkie nerwy, za wszystkie wysiłki włożone w nasze szkolenie.

Dziękujemy naszym nauczycielom za wprowadzenie nas w dorosłość.Pokazali nam, jak zachować się w trudnych sytuacjach, przekazali nam cenną wiedzę i pokazali, jak z niej korzystać.

Dziękujemy za świeżą wiedzę, która została przedstawiona w zrozumiały sposób, za wiarę w nasze rodzące się osobowości, za inspirację, nieocenioną pomoc i wsparcie. Niech Twoja aktywność odniesie sukces, a uczniowie będą zdolni.

Drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły, wszyscy, którzy żyli z nami wspólnym życiem przez wiele lat szkoły! Jesteśmy Ci wdzięczni za wiele rzeczy, nie sposób teraz wszystkiego wymienić. Najważniejszą rzeczą, za którą jesteśmy Ci wdzięczni, jest Twoja obojętność. I nie ma znaczenia, czy nas skarciłeś, czy nas pochwaliłeś… najważniejsze, że przez wiele lat pozostawałeś – nie obojętny. Życzymy, aby zawsze otaczali Cię troskliwi, współczujący, wrażliwi ludzie!