Gratulacje za ostatni telefon

Zebraliśmy dla Was wiele najlepszych gratulacji za ostatni telefon naszymi własnymi słowami, z głębi naszych serc. Dobre słowa płynące z serca sprawią, że dzień drogiej osoby będzie radosny i niezapomniany.

W końcu wy, moi drodzy, jesteście tacy młodzi i beztroscy, tacy młodzi i silni, tacy zdrowi i obiecująci, wy i tylko wy jesteście naszą nadzieją, naszym przyszłym wsparciem. Jesteś naszą teraźniejszością i naszą przyszłością, więc nie bój się wcielić wszystkich swoich pragnień, wszystkiego, nawet najśmielszych marzeń, w namacalną rzeczywistość!

Oby to ostatnie wezwanie zostało zapamiętane przez wiele lat. Niech wybór drogi życiowej pozwoli Wam w pełni ujawnić potencjał i talent każdego z Was. Bądź odważny i zdecydowany, odnoszący sukcesy i poszukiwany. Osiągnij sukces i pamiętaj z miłością lata szkolne!

Przyjmij moje szczere gratulacje z okazji końca kolejnego roku akademickiego! Niech delikatna melodia Ostatniego Zewu wprowadzi w doskonały nastrój i poczucie nadchodzącego ciepłego, lekkiego, radosnego, promiennego, pozytywnego i najlepszego lata.

Ten dzwonek, ostatni dzwonek szkolny jako uczeń, symbolizuje nie koniec, ale początek. Początek lat studenckich i dorosłego życia, planowanie i realizacja, pragnienia i aspiracje. Niech Twoje przeznaczenie rozwinie się w najlepszy możliwy sposób, gdy wszystkie Twoje najskrytsze marzenia będą rezonować w prawdziwym życiu!

Drodzy nauczyciele, dziś jest dzień, w którym czas zapomnieć o planach i lekcjach, kiedy dzwoni do nas ostatni dzwonek.Życzymy Wam wspaniałego lata, napełnienia życia żywymi wrażeniami i tylko pozytywnymi emocjami, a Państwu niesamowitej siły i inspiracji, które zapewnią gwarantowany sukces w nowym roku szkolnym.

Gratulacje i życzenia z okazji tego radosnego i długo oczekiwanego dnia. Niech spełnią się Twoje marzenia, a Twoje życie będzie pełne wspaniałych spotkań i fantastycznego szczęścia. Z ostatnim połączeniem!

Drodzy, zmartwieni, drodzy rodzice! Gratulujemy uroczystego ostatniego apelu Waszych dzieci! Życzymy Waszym domom niespotykanego szczęścia, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Uwierz w swoje dzieci i ich zdolności, słoneczny nastrój, doskonałe zdrowie, silne nerwy i aktywną długowieczność!

Ostatni dzwonek szkolny zadzwonił! Gratulujemy ukończenia studiów. Dzieciństwo pozostaje poza jego progiem, wchodzisz w dorosłość. Ile przetoczyło się przez lata: radość z pierwszych zwycięstw, ciężka praca nad sobą, nieprzespane noce rodziców. Pamiętasz, jakie były Twoje pierwsze niezdarne kroki w nauce, pierwsze napisane listy, przeczytane słowa? Wszystko to jest daleko w tyle. Każdy ma przed sobą własną drogę. Każdy z Was na pewno decydował o wyborze zawodu. Teraz sam podejmiesz wszystkie decyzje. I tylko od Ciebie zależy, jak potoczy się Twoje przyszłe przeznaczenie. Łatwe początki dla Ciebie, udane osiągnięcia, świetlana przyszłość!

Szczęśliwego dnia ostatniej rozmowy! Życzę, aby zawsze towarzyszył Ci dobry humor i uśmiech.Niech długo wyczekiwane wakacje przyniosą niesamowitą ilość wrażeń i radości. Życzę Ci po ciężkim roku akademickim wspaniałych wakacji. Zyskaj siłę, cierpliwość, energię. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Drodzy! Jesteśmy bardzo dumni, że uczyłeś się tutaj, w tej szkole. Staliście się dla nas rodziną. Mamy nadzieję, że pokochasz ten dom i za nim tęsknisz. I będziemy bardzo szczęśliwi, jeśli chociaż czasami wrócisz tu na krótki czas, aby opowiedzieć nam o tym, jak idzie twoje życie, o swoich planach i marzeniach. Drzwi szkoły zawsze będą dla Ciebie otwarte. Bądź szczęśliwy!

Nadeszła jasna godzina, na którą włożyłeś dużo wysiłku i pracy. Teraz jesteś u progu nowego życia i jeszcze większych osiągnięć. Startery, plecaki, kokardki, pierwsze litery pisane własnoręcznie i pierwsze słowo odczytane przez siebie – to wszystko pozostało w przeszłości. Teraz jesteś już dość dojrzałymi i dojrzałymi osobami, które wybrały swoją ścieżkę życia.

Gratuluję Ostatniego Dzwonu i życzę, aby wiedza zdobyta w ciągu tego roku nigdzie nie zaginęła, że ​​po dzwonku nadejdą wesołe i beztroskie dni, spędź w jasnych promieniach słońca, w dobrym nastroju i w poszukiwaniu niesamowitych przygód.

Ostatnie połączenie przychodzi tylko raz w życiu. I jak szybko zabrzmi, jak szybko zanurzysz się w wir dorosłego życia, w którym czeka tyle nowych, ciekawych rzeczy, ale jest też wiele kłopotów i przeszkód! Nasze drogie dzieci, nasi wczorajsi studenci! Staraliśmy się jak najlepiej, wkładając w Ciebie wszystko, co szkoła i rodzina mogą dać. Dorastałeś, dojrzewałeś, rozwijałeś się i oczywiście próbowałeś, nawet bardziej niż my, adekwatnie zbliżyć się do linii ostatniego połączenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, cieszymy się z Ciebie i chcemy, abyś nadal dawał nam tylko radość, tylko dumę dla Ciebie, a samo życie i samo szczęście już dało Ci w pełni. Niech rozwija się dzięki szkoleniu, pracy, karierze, rodzinom. Niech dorosłe życie będzie szczęśliwe, młodość będzie długa, a starość ustąpi przed twoim entuzjazmem i entuzjazmem!

Te ściany promieniują energią wiedzy, mają szczególny zapach – zapach szkoły! Dziś ostatni telefon! Jesteśmy wdzięczni szkole za miłość i marzenia, za przyjaciół, za odnalezienie sensu i drogi życiowej, za siłę celów, aspiracji i prawdziwych uczuć. Dziękuję Szkole za prawdziwe wartości i wyjątkowe życiowe doświadczenie.Szkoła, prosperuj i rozwijaj się! Niech wasze święte mury odpowiednio wychowują przyszłe pokolenia, które będą w stanie zbudować konstruktywne i bogate duchowo społeczeństwo, dadzą światu pozytyw, wiedzę i dobro! Do widzenia, szkole i powodzenia w długiej i błogosławionej podróży!

Bez względu na to, co się stanie, śmiało stąp do jasno określonego celu – a wtedy na pewno odniesiesz sukces! Szanuj swoich rodziców, zachowaj ich tradycje i pracuj dla chwały swojego kraju, tak jak robili to wspaniali ludzie, o których po raz pierwszy dowiedziałeś się z podręczników szkolnych.

Gratulujemy ostatniego połączenia! Każdemu uczniowi, nauczycielowi i gościowi wakacji życzę wspaniałego nastroju. Niech oczekiwanie letnich wakacji doda życia i nadziei. W ciągu roku szkolnego wykonaliśmy świetną robotę. Czas zaczerpnąć inspiracji, pomysłów, siły i po prostu spokoju. Wesołych świąt!

Dzisiaj jest wielkie wydarzenie, nasze dzieci skończyły 11 klasę, a teraz czekają na nowe przygody i nowe sukcesy. Wszystkim gratulujemy Ostatniego Dzwonu i serdecznie życzymy udanych startów i wspaniałych zwycięstw. Niech ta szkoła wyda o wiele więcej utalentowanych i zdolnych dzieci, niech wspaniali nauczyciele nie stracą swoich umiejętności i entuzjazmu, niech nasze dzieci odniosą sukces bez porażki.

W tym wspaniałym dniu, w którym oczekuje się od Ciebie przejścia z beztroskiego życia szkolnego do dorosłości, życzę Ci twórczego sukcesu! Z ostatnim wezwaniem do Ciebie! Niech otworzą się przed Tobą najbardziej opłacalne możliwości, które przyniosą Ci pozytywne, niezapomniane chwile.Kontynuuj pilną naukę, opanuj swój ulubiony zawód i przygotuj się na wielki zwrot w swoim przeznaczeniu. Nie wątp w swoją siłę ani przez sekundę: wszystkie twoje cele z pewnością zostaną osiągnięte, a wszystkie sekretne i cenione pragnienia zostaną spełnione!

Drodzy przyjaciele, za chwilę zabrzmi długo wyczekiwany dzwonek – symbol końca roku szkolnego, nowego etapu, u progu dorosłości. Dla niektórych to wezwanie będzie ostatnie, bo dziś wielu naszych uczniów, jak ptaki, wyleci ze szkolnego gniazda, na nowe wyżyny, do nowej wiedzy i nowych zwycięstw. Jako wychowawca pragnę życzyć: dążyć do tego, co najlepsze, nowe i jasne, aby bariery opadły po drodze. Niech skrzydła się wzmocnią. Niech życie szkolne będzie mocnym fundamentem szczęśliwej przyszłości. Wesołych świąt, drodzy studenci!

Chcę Ci pogratulować tak ważnego dnia w Twoim życiu. Ostatnie wezwanie zdarza się tylko raz w życiu. Uwierz, że zapamiętasz ten dzień na długie lata, bo będzie to jeden z najważniejszych w Twoim życiu. Wiem, że lata szkolne były dla ciebie czasem trudne, ale byłeś w stanie to wszystko wytrzymać, a teraz masz pełne prawo do relaksu i zabawy. Gratuluję ci ostatniego połączenia i życzę ci najfajniejszego i najjaśniejszego, jaki może być. Dorosłe życie, za którym wszyscy tęsknicie, ma swoje plusy i minusy, więc będziecie musieli dołożyć wszelkich starań, aby poradzić sobie ze wszystkimi problemami i rozwiązać wszystkie pytania, które pojawią się w ciągu życia.Powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach, a także odrobiny szczęścia, wtedy wszystko możesz osiągnąć sam. Wesołych wakacji, przyszły absolwent!

Najlepsze gratulacje za ostatnią rozmowę własnymi słowami

Gratulacje za ostatni telefon w prozie

Dziś zabrzmi ostatni dzwonek szkolny! Pamiętaj o tym, pamiętaj o tym do końca życia. W końcu będziesz musiał z nim opuścić szkołę. dzieci usiedli przy swoich biurkach i razem zrozumieli ten złożony i zupełnie niezbadany świat. I udało ci się, przebyłeś tak długą drogę! A teraz szkoła pozwala ci odejść. Staliście się silnymi i niezależnymi facetami. Powodzenia przyjaciele!

< /div>

Zadzwonił ostatni dzwonek. Niech życie przyniesie wiele nowych ciekawych tras, jeszcze przyjemniejszych ludzi po drodze. Niech na wszystkie pytania zostaną udzielone odpowiedzi i wszystkie drzwi się przed wami otworzą. Niech los przyniesie tylko przyjemne prezenty.

W tym dniu jest tyle rzeczy do zapamiętania, ale chcę porozmawiać tylko o jednym: szkoda, że ​​kończysz szkołę. Byliśmy z Ciebie dumni, doceniliśmy Twoją kreatywność, pokochaliśmy Twój humor. I jak nikt inny wierzymy, że dalej, w dorosłym życiu każdego z Was, tylko jego, czeka największe szczęście!

Szczęśliwego święta ostatniego dzwonu! Życzę wszystkiego najlepszego na kolejny rok akademicki. Cudowne wakacje, pozytywne, bogate i wieloaspektowe. Chłonąć słońce, letnią energię i radość.Do zobaczenia w przyszłym roku!

Gratulujemy uroczystego dnia, który będzie oznaczony ostatnim dźwiękiem szkolnego dzwonka. Przed nami wiele dróg i odkryć, spotkań i nadziei, życzymy pomyślności losu, realizacji planów. Sukces i powodzenia w drodze od dzieciństwa do młodości.

Dzisiaj jest ostatni dzień w szkole – zadzwonił ostatni dzwonek. Gratuluję i życzę, abyś nie czuła się samotna tego lata. Niech przyjaciele zawsze będą z tobą, niech każdy letni dzień będzie jak wakacje, a dobry nastrój będzie trwał przez cały rok.

Wydawałoby się, że całkiem niedawno przekroczyłeś próg naszej szkoły, ale dziś już stoisz przede mną tak mądra i piękna – prawdziwi absolwenci. Patrzę na Was i nie mogę się nacieszyć, ale jednocześnie ogarnia mnie smutek, ponieważ byliście moimi ukochanymi studentami, z którymi zawsze było ciekawie, zabawnie i pouczająco spędzać czas. Pragnę, abyście nie stracili połączenia, które już mocno się między wami nawiązało, drodzy absolwenci. Pragnę również życzyć każdemu z Was realizacji najbardziej cenionych pomysłów i zrealizowania każdego planu. Wszyscy jesteście niesamowicie zdolnymi i kreatywnymi facetami, więc nie zdziwiłbym się, gdybym za kilka lat dowiedział się, że osiągnęliście najbardziej znaczące wyniki. Wesołych świąt moi najdrożsi i najukochańsi absolwenci! Bądź najszczęśliwszy.

Drodzy Rodzice, gratulujemy Ostatniego Połączenia, ponieważ w tym roku wiele Waszych wysiłków i wysiłków zostało włożonych w inspirację i miłość. Dzięki za pomoc i wsparcie. Życzymy Wam kontynuowania naszej wspólnej podróży ścieżką szkolną równie pewnie, ale na razie niech nadejdzie wesołe i szczęśliwe lato!

W dniu ostatniego połączenia chcę powiedzieć tylko jedno słowo do mojego ulubionego dyrektora szkoły: „Dziękuję”. Ale ile dla mnie znaczy to słowo, wczorajszy uczeń! Dziękuję za całą wiedzę, którą udało mi się mi przekazać przez wszystkie lata szkolne. Dziękuję za cierpliwość, z jaką tłumaczyłeś mi granit nauki. Gratulacje!!!

Koleju, gratuluję Ci ostatniego telefonu, ukończyłeś rok z sukcesem, życzę miłego odpoczynku od studiów i rozpoczęcia nauki jesienią z odnowionym rozmachem.< /p>

Nasi drodzy 11-klasiści, w imieniu wszystkich rodziców, gratuluję Ci Ostatniego Dzwonu! Życzę, abyście zapamiętali to ważne wydarzenie i zachowali w pamięci jego dźwięczne echa. Życzę Ci wszystkiego najlepszego w Twoich przyszłych zmianach w życiu. Wytrwałość, wytrwałość, chęć rozwoju, osiągnięcia i podboju tego świata. Miłego nastroju i udanych wakacji!

Z całego serca życzymy absolwentom wiary w swoje umiejętności, aby mieli szczęście i powodzenia w życiu! Wesołych dni studenckich i oby spełniły się Twoje życzenia! I będziemy Cię podziwiać!

Wiosna się skończyła, a wraz z nią szkoła. Chociaż to czas rozstania, nie powinieneś być smutny. Gratuluję Ci ostatniego połączenia, niech jego delikatna melodia da Ci inspirację i zachętę do zdobycia nowych wyżyn i uzyskania radosnego nastroju.

Dzwonek dzwoni, ktoś ostatni. Przed nami trudny egzamin. Życzę, aby wszyscy odpowiednio wykazali się swoją wiedzą i poradzili sobie z tym testem. Życzę wszystkim jak najlepszych starań i staranności. I oczywiście lwią część szczęścia. Bądź spokojny i skupiony, a na pewno ci się uda.

Ostatni dzwonek szkolny, żegna się z nami. W jednej chwili staliśmy się dorosłymi. Pożegnalne lekcje, pamiętniki, zmiany! Teraz rodzice nigdy nie zostaną wezwani, ani para, ani kołek nie zostaną spoliczkowani.Pamiętaj tylko: szkoła, koledzy z klasy i ulubieni nauczyciele na zawsze pozostaną w Twoim sercu!

Ostatni dzwonek zamyka czas ucznia silną bramą ze srebrnym zamkiem, a przed nami długa droga dorosłości, a co to będzie, zależy od Ciebie! Proszę przyjąć moje gratulacje i życzenia, aby zawsze być ludźmi o czystych myślach, szlachetnych uczynkach i szczęśliwym losie!

Gratuluję wspaniałego urlopu – święta Ostatniego Dzwonu! Życzę miłego wypoczynku i niech całe lato upłynie jak nieustające wakacje! Życzę Ci dużo inspiracji, powodzenia, cudów – tak, jak dobry nastrój zawsze będzie z Tobą tutaj.

Rok szkolny trwa już dziesięć długich miesięcy… Ale potem rozlega się dzwonek – i nie ma uczniów w szkole, iw końcu nadejdzie cisza. A dzisiaj ostatni telefon, czyli czas na relaks. Życzę miłego odpoczynku przez całe lato i nie myśl o hałaśliwych studentach.

Najwyższą nagrodą nauczyciela jest sukces uczniów, a dziś, na uroczystości poświęconej ostatniemu dzwonkowi, jesteśmy naprawdę bogaci, bo nasi uczniowie wyrośli mądrze, życzliwie i silni, mają przed sobą tylko dobre rzeczy, szczęście i długie życie! A my możemy tylko życzyć dobrej podróży, powodzenia, wiernych towarzyszy i dobrego nastroju!

Rodzice – jesteście najbardziej bezcenni, kochani, wyrozumiali, kochani, uważni, najbliżsi i najdrożsi. Dziękuję, że czujesz z nami każdą porażkę i triumf, dobre i złe. Przepraszamy za złe uczynki, które zostały popełnione.Niech wasze serca się nie martwią, a dusza nie martw się, ponieważ każdy z nas otrzymał godne wychowanie i wykształcenie, aby odnieść sukces w przyszłości!

Z całego serca gratuluję ostatniego telefonu

Najpiękniejsze
gratulacje z okazji ostatniego wezwania do łez

Przy dźwiękach ostatniego dzwonu, z bukietami wiosennych kwiatów wkraczasz w nowe życie dla siebie. Nie bój się wyjść poza próg szkoły. Ogromne horyzonty i Przed Tobą otworzą się możliwości o niesamowitych proporcjach.Trzeba tylko dokonać wyboru i iść naprzód, budując swoje życie.Życzymy powodzenia w tej konstrukcji, niech Twoja droga życiowa zawsze będzie prosta i łatwa.Z ostatnim wezwaniem.< /p>

Nasze drogie dzieci, nasi ukochani absolwenci! Przyjmijcie proszę nasze ciepłe, rodzicielskie słowa z okazji ostatniego apelu, tego uroczystego dnia w Waszym życiu. Życzymy, abyś pewnie podążał za swoim marzeniem, wyróżniał się na egzaminach, był silny, odważny, aktywny, kochał życie i cieszył się młodością.

Kolejny ostatni dzwonek zadzwonił i nie musisz myśleć o szkole przez całe lato. Ty i ja, przyjacielu, znowu będziemy mogli długo chodzić, nie spać w nocy, bawić się, bawić i marzyć! Gratulujemy ostatniego telefonu i początku tak długo wyczekiwanych wakacji!

Rodzima szkoła, drodzy nauczyciele, kochane dzieci, nadszedł czas, kiedy wzniesiecie się o jeden stopień wyżej.Życzymy, aby Twoja droga życiowa była szczęśliwa, pełna, pełna sukcesów i ciekawa. Nie pozwól, aby twoje stopy krwawiły na kamieniach, które los na ciebie rzuci.

Drodzy absolwenci, nasze rodzicielskie serca pękają z niesamowitej dumy patrząc na Was. Wydaje się, że nie tak dawno zabraliśmy cię za rękę do pierwszej klasy, a teraz mamy do czynienia z poważnymi niezależnymi ludźmi. Z radością, podziwem i podekscytowaniem czekasz na wielkie zmiany w swoim życiu, a my z kolei pragniemy życzyć, aby to życie było bardzo udane i udane. Niech każdy krok prowadzi do dobrego samopoczucia. Niech każda twoja decyzja będzie sensowna i poprawna. Gratulacje z okazji ukończenia szkoły.

Szczęśliwy uśmiech, biała koszula i szarfa na ramieniu ozdobiona dumnym słowem „absolwent”. To twoje wakacje, wynik trudnych dziesięciu lat nauki. Dziś żegnasz się nie tylko z chłopakami z klasy i nauczycielami, ale także ze swoim beztroskim dzieciństwem. Przed nami długa i ciekawa droga do zawodu. Powodzenia w podróży!

Ostatnia rozmowa to ważne wydarzenie w życiu! Jutro przed każdym z Was otworzą się drzwi do świata przeróżnych przygód, fascynujących tajemnic i niesamowitych rozwiązań! Idź śmiało! Powiew nadziei z pewnością wskaże Ci właściwy kierunek ku nowym odkryciom i osiągnięciom.Zawsze słuchaj swojego serca, bądź szczery i rozważny, te trzy pewne bilety z pewnością doprowadzą Cię do ukochanego marzenia i na pewno pomogą Ci je spełnić!

Drodzy dziewięcioklasiści, gratuluję Wam Ostatniego Dzwonu i życzę wsparcia bliskich ludzi i przyjaciół, wielkiego entuzjazmu i silnej pewności siebie, powodzenia i powodzenia w życiu , bez względu na przyszłą ścieżkę, którą wybierzesz. Niech to lato będzie dla Ciebie cudowne i pomoże Ci postawić kropkę nad i, niech czeka Cię świetlana przyszłość z serią szczęśliwych wydarzeń i wielką wiedzą.

Drodzy absolwenci! W tym dniu opuszczasz mury szkoły, by wejść do innego świata, w dorosłość, gdzie będziesz musiała wykazać się większą odpowiedzialnością i odwagą. Cieszymy się, że mogliśmy zainwestować w Was całą miłość i wiedzę, którą sami posiadamy. Przez cały ten czas uzasadniałeś nasze nadzieje, teraz nadszedł czas, abyś zdecydował, co chcesz robić i otrzymywać z tego życia. Wierzymy w Twoją wytrzymałość, siłę i aspiracje. Dziękuję za te trudne, ale ciekawe i owocne lata.

Nasi wspaniali nauczyciele, gratulujemy Ci ostatniego połączenia! Życzymy powodzenia w zawodzie, samorealizacji, bycia poszukiwanym, a także życzę dobrze wychowanym studentom, którzy docenią Twoją pracę, pracowitość i poświęcenie!

Ostatni dzwonek rozbrzmiewa dzisiaj w murach naszej domowej szkoły. Przed nami długie letnie wakacje. Ale dla Was, rodziców naszych drogich absolwentów, ten telefon oznacza duży krok w przyszłość.Twoje dzieci dorosły i wybrały własną ścieżkę. Pomóż im w dorosłym życiu, nie pozwól im się potknąć.

Gratuluję wam drogie dzieci. Dzisiaj jest twój ostatni bal szkolny. Jestem bardzo dumny, widząc, jak duży stałeś się. I życzę tylko dobra i sukcesów. Życzę, abyście szybko gnali przez życie, osiągali wszystko i wszędzie odnosili sukcesy. Niech każdy z was osiągnie swoje wyżyny. Idź zdecydowanym krokiem, nigdy się nie potykaj ani nie rób złych kroków. Zawsze myśl jasno, trzeźwo i uczciwie, aby podejmować właściwe decyzje.

Dziś ostatni dzwonek, dzisiaj sale w szkole będą puste, a podręczniki odłożone na bok. Gratulujemy rozpoczęcia wakacji i rozpoczęcia wesołych letnich dni. Życzę Wam nabrania w lecie nowych sił i inspiracji, entuzjazmu i wytrwałości, determinacji i nowych nadziei na kolejny rok akademicki. Niech to lato będzie jasne, cudowne i niezapomniane.

Gratulacje, zadzwonił ostatni dzwonek i czas rozwinąć skrzydła i polecieć w radosne letnie dni. Życzę Wam spędzenia wakacji pod hasłem niestrudzonej zabawy, ale nie zatracenia całej wiedzy zebranej przez cały rok. Miłego nastroju, świetnego towarzystwa przyjaciół i fajnych pomysłów na lato!

Dzisiaj, w ostatnim dniu szkoły, chcę zaapelować do tych, którzy martwili się i kibicowali nam najbardziej, do naszych najlepszych, najbardziej troskliwych i najbardziej cierpliwych ludzi – naszych rodziców.Jesteśmy Ci wdzięczni za wszystko, co w nas zainwestowałeś i inwestujesz do dnia dzisiejszego, za wspieranie nas nawet w najtrudniejszych momentach naszego życia oraz za to, że zawsze, bez względu na wiek, jesteś nas z taką czułością, jakbyśmy byli jeszcze małymi dziećmi. Bardzo Cię kochamy!

Gratulujemy ostatniego dzwonka, udanego zakończenia roku szkolnego, rozpoczęcia wspaniałych wakacji. Życzę Wam każdego dnia tego słonecznego lata w ciekawy i piękny sposób, życzę Wam porządnie opuścić szkołę i przygotować się do jesiennego balu jasnych kolorów i nowej wiedzy.

To jest moment, w którym zabrzmi ostatni dzwonek dla twoich dzieci. Moment, w którym w ogóle nie są już dziećmi. Gratulujemy rodzicom tej ważnej uroczystości! Życzymy Waszym dzieciom kontynuowania rzetelnych studiów na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Pozwól im dalej słuchać twoich instrukcji i rad. Wesołych Świąt!

Drodzy absolwenci! Dziś rozstajemy się z Wami, ale oczywiście nie zapomnimy się! Przed nami kolejny egzamin i z jakiegoś powodu wydaje mi się, że każdy z Was sobie na nim poradzi! Cieszymy się szczerze, że pomogliśmy Ci zdobyć wiedzę, a może nawet wybrać własną ścieżkę! Pamiętaj, że jesteś panem swojego Przeznaczenia, mądrze zarządzaj każdym dniem i każdą szansą, tworząc prawdziwe szczęście dla siebie i swojej rodziny własnymi rękami!

Pamiętaj, jak nie tak dawno temu, tak mały i ciekawy, dotarłeś do pierwszej linii. Śmieszne białe kokardki, ogromne bukiety, radosne uśmiechy… A teraz mamy chłopców i dziewczynki o poważnych poglądach, z ich planami na życie.

Dziękujemy, nasi drodzy nauczyciele! Teraz znamy twierdzenie Pitagorasa i prawo Ohma, pamiętaliśmy do końca życia, jak poprawnie napisać zhi-shi i cha-cha.Jesteśmy gotowi zanurzyć się z głową w dorosłość. I życzymy nowych, bardziej elastycznych i bystrych uczniów!

Piękne gratulacje za ostatni telefon własnymi słowami

Gratuluję ostatniego połączenia własnymi słowami

Drodzy, szanowani nauczyciele! Gratulujemy święta ostatniego połączenia! Dziękujemy za wiedzę, uwagę i zrozumienie. Za właściwe podejście do każdego ucznia. Życzymy dobre zdrowie, wspaniałe wakacje, siła, energia i pozytywne emocje!

Pamiętam, że wczoraj spieszyliśmy się z bukietem, elegancko ubrane dzieci na zapoznanie się z nauczycielką. Dzieci, z zaskoczonych, spragnionych wiedzy chłopców i dziewczynek, wyrosły na godnych i inteligentnych absolwentów. Rodzice w rodzinie i nauczyciele w klasie wychowywali i prowadzili lekcje życia. Wspólnie pokonaliśmy szkolną ścieżkę jako żeglarze, sztormami, spokojem i nowymi lądami, posuwając się tylko do przodu. Życzymy absolwentom, aby kontynuowali swoją podróż w ogromnej przestrzeni życiowej, ucząc się nowych rzeczy. A rodzice będą mogli udzielić praktycznych porad, słów pożegnania i miłości.

Nasi drodzy absolwenci, gratulujemy ostatniego połączenia! W tym wzruszającym dla Ciebie dniu chciałbym życzyć Ci pewności i determinacji, nadziei i cierpliwości, perspektyw i powodzenia we wszystkich Twoich staraniach.

To wywołanie nie oznacza końca czegoś, to wywołanie oznacza początek. Początek twojego dorosłego i samodzielnego życia.Niech to życie odniesie sukces. Niech przed Tobą czeka na Ciebie sukces i dobrobyt. Życzymy Ci łatwego i dobrego zdania egzaminów, ukończenia studiów i wkroczenia do nowego życia z odważnie podniesioną głową, szeroko otwartymi oczami i czystym ognistym sercem. Wesołych Świąt!

Ile z nich zabrzmiało już w Twoim życiu, a dziś dzwoni po raz ostatni – Twój ostatni dzwonek szkolny! I z radością w duszy, ale ze łzami w sercu, szkoła żegna Was, naszych drogich absolwentów. I cóż mogę powiedzieć… Idź śmiało do przodu, osiągnij wszystko, o czym marzysz. Szczęście i powodzenia! Wierzymy, że wszystko na pewno się ułoży!

Gratulacje z okazji wakacji, nasz drogi, ukochany, drogi reżyserze! Dziś w naszej kochanej, drogiej szkole rozbrzmiewa ostatni dzwonek. Wszyscy bardzo się cieszymy z tego wspaniałego dnia. To wiele dla nas wszystkich, ale ten dzień jest dla Was wyjątkowy. Baw się mocą i głównym tego lata i zapomnij o wszystkich problemach.

Szczęśliwego ukończenia szkoły! Życzę wszystkim szczęścia, aby mogli dostać się na najlepszą uczelnię, aby nauka była łatwa. Aby każdy z Was zawsze pozostał tą samą psotną, wesołą i ciekawą osobą.

Dzisiaj żegnasz się ze szkołą. Dzieciństwo pozostaje w tyle, ale to jasne marzenie o bezinteresownym ludzkim szczęściu pozostaje z tobą dalej. Pomoże przezwyciężyć wszelkie trudności, osiągnąć zawrotny sukces. Po prostu nigdy się nie wycofujesz, bez względu na to, jakie próby przygotował los! I pamiętaj, że wiedza, którą otrzymałeś w szkole będzie niezawodną tarczą i pomoże w rozwiązaniu każdego, nawet najtrudniejszego zadania!

Drzwi do szkoły są dla Ciebie zawsze otwarte i pozostaną takie przez wiele lat. Ale jest za wcześnie, aby zacząć się nudzić – przed Tobą nowe, wspaniałe i ekscytujące życie, które rozpocznie się dopiero po tym, jak wszyscy, więc dziś ubrani, świętujmy razem Ostatnie wezwanie!

Pamiętaj, że nadchodzi ten ekscytujący moment, kiedy masz całe życie w swoich rękach. Niech zostanie rozświetlone dobrym światłem gwiazdy Twojej młodości!

Ostatni dzwonek dzwoni i wszyscy są trochę smutni. Przykro mi rozstać się ze znajomymi i tubylcami. Ale w duszach jest dreszcz szczęścia i oczekiwanie na nowe, duże, dorosłe życie. Pozwólcie, zawsze będzie dobrze. Pozostaje ostatni etap, zdanie egzaminów, a popłyniesz wzdłuż rzeki niezależności i zastosujesz całą wiedzę przekazaną Ci przez nauczycieli. Powodzenia i bez puchu!

Nasi kochani, gratulujemy. Odbyłeś dla siebie dużą i bardzo ważną podróż, która była trudna, momentami niezwykle ważna, z trudnym wyborem, ale to zrobiłeś.Gratulacje!

Najdrożsi, najsłodsi, bezcenni rodzice! Dla ciebie jest to ten sam ostatni dzwonek, co dla twoich dzieci, które są już całkiem dorosłe. Wkraczają w świat możliwości, w którym trzeba być odpowiedzialnym, sumiennym i pilnym, aby osiągnąć wyżyny. Niech zrobicie krok i wspólnie przejdziecie tę ciernistą ścieżkę, pomimo wszelkiego rodzaju przeszkód. Gratulacje!

Gratuluję Ci ostatniego telefonu, życzę Ci być jak najbardziej szczęśliwym i aby spełniło się wszystko, o czym tylko marzysz. Niech lato z ciepłymi promieniami słońca przyniesie Ci szczęście, które zdarza się tylko w bajce, którą możemy zbudować tylko sami.

Gratulujemy ukończenia szkoły średniej. Życzymy Ci odnalezienia w dorosłym życiu źródła optymizmu i pięknych pomysłów, rzeki szczęścia i sukcesu, a także morza szacunku i miłości. I niech żadne przeszkody nie przeszkadzają w twoich najśmielszych przedsięwzięciach. Powodzenia!

Od teraz jesteś odpowiedzialny za przyszłość. Życzymy Ci płynnej ścieżki życiowej, dobrych przyjaciół i pomocników w pracy, którą dla siebie wybierzesz, i oczywiście najłatwiejszych prób!

Drodzy absolwenci, dzisiaj jest wasz wyjątkowy dzień, który wyznacza początek nowego etapu w waszym życiu. Uwierz, że w wieku dorosłym nie będzie to tak łatwe, jak myślisz, ale będzie bardzo interesujące. Więc życzę wam wszystkiego najlepszego i najlepszego, co może być.Postaraj się zapamiętać ten dzień, bo będzie to jeden z najjaśniejszych w twoim życiu. Wtedy zapamiętasz ten czas z prawdziwą nostalgią. Gratuluję wam tego wspaniałego dnia i chcę powiedzieć, że wszyscy jesteście wspaniali, ponieważ wykonaliście świetną robotę przez te wszystkie długie i bolesne lata nauki. Egzaminy końcowe przed Tobą, ale na pewno sobie z nimi poradzisz, bo przygotowywałeś się tak długo, włożyłeś tyle wysiłku. A dziś odpocznij i baw się dobrze, bo to tylko Twój dzień, który musisz wydać dwieście procent.

Kiedy my, studenci, zbieramy się przed ostatnim telefonem, czas szczerze przyznać, że lata szkolne były naprawdę cudowne, nawet w dni testowe! Wesołe przerwy, duma z uczciwie uzyskanych ocen i co najważniejsze życzliwość nauczycieli, zawsze będę pamiętać! A dziś szczerze życzę naszym drogim nauczycielom szczęśliwego życia, nudnych lekcji i dobrego zdrowia!

Drodzy! Dziś otwiera się przed wami nowa droga życia, jasna i jasna, wybrukowana szkolną wiedzą i wszystkimi waszymi wysiłkami. Idź śmiało tą drogą, nie bój się żadnych trudności i bądź celowy. Niech w Twoim życiu będzie wiele ciekawych odkryć, wielkich i małych zwycięstw. Niech otaczają Cię tylko życzliwi ludzie. Nie zapomnij o swojej rodzimej szkole i bądź szczęśliwy!

Gratulujemy ostatniego dzwonka i życzę, aby głośny i wesoły dzwonek oznaczał początek ekscytującego jasnego, gorącego, słonecznego, cudownego lata, które otworzy przed tobą drzwi do świat przygód i podróży, nowe znajomości i magiczne wakacje. I niech wiedza nie zniknie z Twojej głowy latem, niech jutro kropla wolności da Ci wiele pomysłów i okazji do zabawy.

Najgorętsze gratulacje za ostatni telefon, z głębi serca

Najcieplejszy
gratuluję ostatniego telefonu, z głębi serca

Od tego dnia jesteście dorośli i to jest bardzo odpowiedzialna sprawa. Będziesz musiał podejmować decyzje na własną rękę, a przyszłość będzie zależeć tylko od twojego życia. Jesteś młodym pokoleniem, które nas zastąpi, a życie całego społeczeństwa będzie zależeć od tego, jak zbudujesz swoje życie.

Minął kolejny rok szkolny. Ile spisano zeszytów, ile użyto długopisów i ile zdobyto wiedzy. To wszystko nie da się zliczyć. Ale co najważniejsze, szkoła dała mi kolejny rok szczęśliwego życia. Niech następny rok akademicki będzie nie mniej interesujący i pouczający!

Podręczniki szkolne zostały zamknięte, ostatnie linijki w zeszytach zaliczone, egzaminy zdane – przed nami dorosłość, teraz musisz sam podejmować decyzje, musisz brać odpowiedzialność i ruszać się naprzód w kierunku zamierzonego celu.Życzę, abyście nie bali się trudnych podjazdów, wierzyli w swoją gwiazdę, nie zapominali o sobie w smutku i radości. Powodzenia!

Drodzy studenci, gratuluję Wam Ostatniego Dzwonu i początku zasłużonego odpoczynku. Cały rok ciężko pracowałeś, zdobywałeś szczyty, odkrywałeś wiele nowych i ciekawych rzeczy, a teraz czas na małą przerwę od szkolnych ławek i podręczników, od szkolnych mundurków i telefonów na lekcję. Życzę Wam wspaniałego lata, jasnego słońca, wesołego nastroju i fantastycznych planów na ten długi weekend.

Nasi drodzy absolwenci, gratulujemy ukończenia studiów! Jesteś już całkiem dorosły – masz już za sobą 11 lat ciężkiej nauki i możesz bezpiecznie przejść do wyższej wiedzy, samodzielnie rozwijając swoje cechy. W tak młodym wieku jesteście już wielkimi osobowościami. Oby każdy z was był naprawdę szczęśliwy w życiu i osiągnął wszystko, czego pragnie. Życzymy, abyś nie tracił pewności siebie w osiąganiu swoich celów, szedł spokojnie przez życie z promykiem szczęścia za sobą. Wielkie osiągnięcia, prawdziwa wiedza, żelazna wola i sukces przed nami.

Dzwonek dzwoni i jest ostatni. Wraz z nim brzmią pożegnalne słowa.Życzymy w nich, abyście zachowali szczerą wiarę w cud, wrażliwość i umiejętność marzenia! Bądź wytrwały w swoich aspiracjach, a wtedy nie będzie nieosiągalnych celów! Niech spełnią się wszystkie najskrytsze rzeczy, a życie jak najczęściej zaskakuje tylko miłymi i pozytywnymi niespodziankami! Optymizm i dobry nastrój! I jak mówią: „Bez puchu, bez piór!”

Kiedy nadchodzi czas pożegnania, wszystkie wcześniejsze testy wydają się szczególnie łatwe, a pochmurne dni, kiedy przygotowywanie się do szkoły było tak leniwe, są szczególnie piękne! Dziś wraz z całą klasą pragnę podziękować naszym nauczycielom, którzy przez lata stali się nie tylko naszymi mentorami, ale także dobrymi przyjaciółmi! Życzę Ci szczęścia! Niech w życiu będą ciekawe dni pracy, wesołe weekendy i więcej szczęścia!

Chcę pogratulować naszym absolwentom ostatniego telefonu! Chłopaki, spójrzcie na cudowną słoneczną pogodę na zewnątrz, a dziś też macie cudowne wakacje, na które wszyscy tak długo czekaliście. Każdy z Was ma swoje cele i marzenia na przyszłość, dlatego życzę każdemu z Was samych powodzenia i spełnienia wszystkich pragnień, a także realizacji wszystkich planów. Niech żadne trudności Cię nie przerażają, ponieważ nie ma problemów, których nie da się rozwiązać. Po prostu uwierz w siebie, bo od tego wiele zależy. Życzę wszystkim, abyście doskonale zdali egzaminy, a potem udali się na dobry spacer na balu maturalnym. Niech ten wspaniały dzień zostanie zapamiętany przez Was wszystkich i przyniesie wiele pozytywnych emocji.Wszystkiego najlepszego i pozytywnego dla Was, drodzy absolwenci! Zrelaksuj się i baw się dobrze, bo ten dzień jest tylko Twój.

Gratulujemy ostatniej rozmowy! Czas na start, zmianę, wybór, nowe uczucia, triumf młodości. Niech przed nami wszystko, co najlepsze, a wspomnienia pozostawią ciepły wiosenny ślad. Zdrowie, powodzenia, właściwa ścieżka, ekscytująca wiedza, życzliwość, piękno, doświadczenie, nieznane, imponujące, sprawiające, że jesteś dumny.

Gratulujemy Ostatniego Dzwonu i życzę wspaniałego, pogodnego, cudownego odpoczynku od lekcji i prac domowych, esejów i esejów, dyktand i formuł, zeszytów i książek. Niech to lato będzie niesamowite, obyś do września zgromadził dużo błota, inspiracji, radosnych wspomnień i nowych pomysłów.

Gratulując Ci tej ważnej daty, chciałbym powiedzieć najważniejsze, bez względu na to, jak złe jest Twoje życie – wiedz, że zawsze możesz przyjechać tutaj, do miejsca, w którym po raz pierwszy się nauczyłeś pisać, nawiązywać przyjaźnie, zakochać się w swojej rodzimej, ukochanej szkole! Wielkie zwycięstwa, wytrwałość i osiągnięcie wszystkich celów!

Dużo Cię nauczyliśmy. Na koniec życzymy, abyście nie wycofywali się przed przeszkodami, by odważnie osiągali swoje cele. Aby nie zaznali przygnębienia, zawsze radują się życiem.

Drodzy, ukochani nauczyciele! Dziękuję za uwagę i odpowiedzialne podejście, pracowitość i obojętność, za tę pojemną i złożoną, ale tak ważną pracę, którą wykonałaś, bo przekazałaś wiedzę nie tylko tematyczną, za wrażliwość i wsparcie. Niech w Twojej pamięci pozostaną tylko pozytywne chwile.

Ostatni dzwon, radosne wakacje dla dzieci i rodziców! Gratulujemy zakończenia roku szkolnego! Życzę, aby wasze rodzicielskie serca były pełne dumy dla ich dzieci. Aby każdy kolejny krok był łatwy, nowe poziomy i etapy prowadziły do ​​wspaniałych wyników i osiągnięć. Życzę zdrowia, cierpliwości i udanych wakacji!

Dzisiaj wraz z Ostatnim Dzwonkiem, żegnamy wielu chłopców i dziewcząt w dorosłość, ale będziemy pamiętać każdego ucznia i nadal szanować, kochać i być z niego dumni! Wszystkich was, drodzy absolwenci, spotka inny los, ale oby wszyscy byli jednakowo szczęśliwi!

Nie ma nic bardziej wzruszającego niż ukończenie szkoły średniej. To jedna z tych nielicznych chwil, które zostaną zapamiętane na zawsze i nigdy się nie powtórzą. Teraz, przed osobą, która, jak się wydaje, tak niedawno była pierwszoklasistką, otwierają się wszystkie drogi na tym świecie.

Wczoraj wydawało mi się, że nauka trwa długo! A dziś – spójrz wstecz, jak szybko przeleciała szkoła i już niedługo zadzwoni ostatni dzwonek! Gratulacje! Czy nie tęsknisz już za dni szkolne? Oczywiście lepiej je uwielbiać podczas nauki… Ale nostalgia miodowa też jest dobra!

Chciałabym serdecznie pogratulować przyszłym absolwentom, którym tylko kilka kroków dzieli nas od dorosłości. Dzisiaj jest ważny dzień dla każdego z was, chociaż może nawet nie do końca rozumiecie, co się dzieje.Podobne ostatnie telefony miałeś już w czwartej i dziewiątej klasie, ale to jest zupełnie inne. Wyobraź sobie, że pierwszego września tego roku nie będziesz już przychodzić do szkoły, ale do nowych placówek edukacyjnych. Ta wiadomość oczywiście kogoś ucieszy, ale wręcz przeciwnie, kogoś zdenerwuje. Ale uwierz mi, po chwili wszyscy poczujecie się trochę smutno, bo chcecie wrócić do szkoły. Więc póki masz jeszcze kilka dni, ciesz się nimi. I nie martw się o egzaminy, bo możesz zrobić wszystko. Zdasz wszystko i zdobędziesz najwyższe noty, moi drodzy absolwenci! Powodzenia!

Drodzy nauczyciele, gratulacje! Dziś, w dniu ostatniego apelu, życzymy, aby Wasz wysiłek, pracowitość i poświęcenie nie poszły na marne. Niech absolwenci, którzy zostali ci powierzeni, staną się dobrymi, przyzwoitymi, odnoszącymi sukcesy członkami naszego społeczeństwa. Niech we wspomnieniach szkoły w ogóle, a Ciebie w szczególności, będą tylko pozytywne emocje!

Dźwięki szkolnego walca i łzy pożegnania, pożegnania, przyjaciele, jesteśmy z naszą szkołą! Złóżmy obietnicę, że nie zapomnimy o naszych szkolnych kolegach. Bez względu na to, jak życie rozproszyło nas po całej ziemi, na świecie jest nasza szkoła, w której możemy się ponownie spotkać!

Drodzy rodzice, dzisiaj jest ostatni dzwonek dla waszych dzieci. Razem udało nam się pokonać wszelkie trudności i bariery, przejść tę trudną ścieżkę i osiągnąć wysokie wyniki. Życzę waszym dzieciom jasnego i szczęśliwego lata, a wam dużo siły i cierpliwości, spokoju i radości serca. Niech twoje dzieci zawsze będą twoją dumą, niech sprostają każdemu zadaniu.

W tych uroczystych chwilach życzymy wielkich sukcesów, wspaniałych wydarzeń w życiu, spełnionych nadziei i niesamowitego szczęścia! Niech szczęśliwa gwiazda zabłyśnie dla każdego z was, podbijcie najbardziej nie do zdobycia szczyty! Godne cele, rozwój osobisty i wspaniałe zwycięstwa, drodzy absolwenci!

Drodzy nauczyciele! Gratulujemy ostatniej rozmowy! Dzisiaj żegnasz niektórych uczniów, ale już niedługo spotkasz nowych, bardzo małych, ale już dążących do wiedzy. A znając Cię, wiedząc, jakim jesteś profesjonalistą, jestem pewien, że te dzieci wyrosną na dobrych ludzi. Życzymy Ci inspiracji, cierpliwości i wszystkiego, czego jeszcze nie masz. Wesołych Świąt!

Gratulujemy ostatniego połączenia. Niech dzwoni głośno i dumnie, niech szczęśliwe lato czeka w jasnych kolorach i promieniach słońca. Życzę Ci przerwy w nauce, ale nie trać wiedzy, zapomnij o dyscyplinie i spędź wakacje w dobrym nastroju!

Dziś zabrzmi ostatni dzwonek dla naszych dzieci i rzeczywiście będzie to ostatni, bo nasze dzieci mają przed sobą nową drogę.Z całego rodzicielskiego zespołu absolwentów życzymy wszystkim zdrowia, siły, pewności siebie i ciągłego dążenia do realizacji swoich marzeń. Chłopaki, nauczyciele, goście i wszyscy, którzy są obecni na tym święcie, niech w życiu każdego z Was zawsze będą bliscy ludzie, którzy wesprą Was w trudnych chwilach, niech każdy dzień da Wam wiele nowych możliwości, pomysłów i powodzenia . Niech ta ostatnia rozmowa oznacza udany start dla naszych chłopaków, szczęśliwe lato dla nas wszystkich.

Gratulujemy uroczym absolwentom Ostatniego Dzwonu! W tym ważnym dla Ciebie i brzemiennym w skutki dniu pragnę życzyć, aby ten ostatni dzwonek szkolny stał się dla Ciebie zwiastunem dobrych wiadomości, obiecujących osiągnięć i właściwych decyzji życiowych!

Dzisiaj jest święto dużej i przyjaznej rodziny, ponieważ szkoła jest początkowym i jasnym etapem w życiu naszych dzieci. Jesteśmy rodzicami, jesteśmy wdzięczni nauczycielom za to, że stali się tymi samymi rodzicami dla naszych dzieci, ich przyjaciół i mentorów. Niech zadzwoni ostatni dzwon! Dla niektórych to radość, bo przed nami gorące lato. Dla wielu jest to smutek i pożegnanie ze szkołą. Jesteśmy wdzięczni nauczycielom! W końcu ich uśmiech spotkał się i odegnał nasze dzieci, przez wiele lat ich ręka wiodła nasze dzieci na nową wiedzę i wyżyny. Dziękuję za to.Szczęśliwego ostatniego połączenia!

Putin gratuluje ostatniego dzwonkaGratulacje od Dmitrija Miedwiediewa z okazji ukończenia studiów.Ravshan ujawnia sekret absolwentowi

Jako wychowawca klasy chcę się z wami pożegnać, moi absolwenci. Twój ostatni telefon to początek dorosłego, nowego życia. Daję ci kilka wskazówek. Staraj się zawsze w górę i tylko w górę. Szanuj starszych, chroń młodszych. I bądź szczęśliwy!

Gratulujemy ostatniego dnia szkolnego dzwonka. Co może być bardziej ekscytującego i uroczystego niż pożegnanie się z dzieciństwem i bycie u progu dorosłości. Życzymy radosnych chwil i realizacji celów, sukcesów i powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach.

Na ostatnim dzwonku chcę odetchnąć z ulgą i pięknie pomachać długopisem „Do widzenia” szkole, bo wysokie fale i słoneczne dni, zabawne piosenki i jasne światła, czekają na Ciebie ciekawe odkrycia i różne rozrywki, dobrzy towarzysze i niezapomniane przygody. Niech lato przyniesie wspaniały odpoczynek i siłę na nowy etap kontynuacji drogi do wiedzy.